Oszczędzanie czas zacząć!

Krystian

Wielu z nas, co roku, w trakcie sylwestrowej nocy, składa wiele przyrzeczeń i obietnic na rok następny. Jedną z nich jest zazwyczaj ta, dotycząca oszczędzania. Mówimy sobie, że w nadchodzącym roku ograniczymy swoje wydatki. Jesteśmy pewni, że odłożymy dużą sumę pieniędzy, a potem wydamy ją na coś, co nam się z pewnością przyda, albo pojedziemy na super wakacje.

Nadchodzi jednak dzień następny i trzeba ten plan wcielić w życie. A więc trzeba od czegoś zacząć i zastanowić się na czym można zaoszczędzić, a potem po prostu realizować plan oszczędzania.

Czymś, na co wydajemy zapewne za dużo pieniędzy, są ubrania. Zwłaszcza panie mają z tym duży problem. Wydatki na ubrania, które zazwyczaj piętrzą się w szafach i niekoniecznie je nosimy są czymś, co nadweręża nasz budżet. A więc gdy szukamy tego, na czym można zaoszczędzić powinniśmy się zastanowić nad tym, ile wydajemy na odzież i czy można to zamienić. Przecież wcale nie musimy kupować kolejnej nowej sukienki z bieżącej kolekcji. Wystarczy, że poczekamy chwilę i kupimy ją na przecenie. Przeceny w sklepach zaczynają się zazwyczaj już w środku sezonu, więc jesteśmy w stanie dokonać racjonalnych zakupów. Poza tym zawsze możemy także kupować ubrania w sklepach z odzieżą używaną. Możemy także, żeby nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania, kiedy ich nie mamy, urządzić wielką wyprzedaż i zarobić na zakupy sprzedając to, czego już nie nosimy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Co zrobić żeby mieć więcej pieniędzy?

Niejeden raz zastanawialiśmy się dlaczego nie starcza nam pieniędzy od wypłaty do wypłaty. Chcielibyśmy to jakoś zmienić i wprowadzić do swojego życia plan oszczędnościowy. No właśnie tylko jak? Na czym można zaoszczędzić? Na bardzo wielu rzeczach. Tylko musimy przyjrzeć się bliżej swoim wydatkom i planować je