Akcja oszczędzanie!

Krystian

Każdy z nas wie, że od czasu do czasu pojawia się kwestia oszczędzania i tego na czym można zaoszczędzić. Każdy z nas ma takie okresy w swoim życiu, kiedy trzeba zacisnąć przysłowiowego pasa i niestety zrezygnować z niektórych rzeczy. Okazuje się, że nie zapłacono nam za wykonaną pracę, albo że właśnie straciliśmy stałe źródło dochodu lub powiększyła nam się rodzina. Powodów może być naprawdę dużo, ale jedno jest pewne budzimy się w nocy i zastanawiamy się na czym można zaoszczędzić?

Okazuje się, że naprawdę na wielu rzeczach i wcale nie jest to takie trudne. Możemy zadbać o to, abyśmy płacili mniejsze rachunki za prąd i gaz. Wystarczy, że będziemy naprawdę mniej używać energii elektrycznej, gasić po sobie światło, kiedy nie przebywamy w danym pomieszczeniu, zainstalować żarówki energooszczędne, a do tego możemy jeszcze dbać o to, żeby odłączać od prądu wszystkie sprzęty, których w danym momencie nie używamy. Powinniśmy unikać włączania pralki, której bęben nie jest wypełniony całkowicie – w ten sposób nie będziemy podwójnie płacić za zużytą wodę i prąd.

Podobnie z gazem. Powinniśmy także używać go mniej. Jeśli chodzi o inne sprawy to jazda samochodem jest bardzo kosztowna, ponieważ benzyna jest droga. Więc jedną z tych rzeczy na czym można zaoszczędzić jest zrezygnowanie z jeżdżenia samochodem na rzecz komunikacji miejskiej – zimą – i rowerem – latem. To ostatnie dodatkowo wyjdzie nam jeszcze na zdrowie.

www.tolerancji.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Oszczędzajmy! Ale jak?

No właśnie, na czym można zaoszczędzić? Co zrobić, żebyśmy mieli więcej gotówki i więcej możliwości realizowania swoich pasji, a nie musieli wydawać pieniędzy tylko na wszystkie te niezbędne rzeczy, jak jedzenie i rachunki. Dlatego też spróbujmy, przynajmniej przez miesiąc, wprowadzić w nasze życie tryb oszczędzania. Okazuje się bowiem, że to […]