Co zrobić żeby mieć więcej pieniędzy?

Krystian
www.knaf.pl
Niejeden raz zastanawialiśmy się dlaczego nie starcza nam pieniędzy od wypłaty do wypłaty. Chcielibyśmy to jakoś zmienić i wprowadzić do swojego życia plan oszczędnościowy. No właśnie tylko jak? Na czym można zaoszczędzić?

Na bardzo wielu rzeczach. Tylko musimy przyjrzeć się bliżej swoim wydatkom i planować je rozsądniej. Przede wszystkim można zaoszczędzić na zakupach spożywczych. Okazuje się bowiem, że to ile wydajemy zależy od tego, kiedy idziemy na zakupy. A więc, gdy idziemy do sklepu z pustym żołądkiem, jesteśmy głodni i do tego jeszcze nie mamy przygotowanej wcześniej listy zakupów, kupujemy mnóstwo niepotrzebnych rzeczy, których później wcale nie jemy. Dlatego aby jedzenie było czymś, na czym można zaoszczędzić powinniśmy robić duże zakupy raz w tygodniu, w dużym supermarkecie. Zanim się tam udamy powinniśmy postarać się zaplanować menu na cały nadchodzący tydzień i kupić tylko to, co nam jest potrzebne. Takie zakupy sprawią, że nie będziemy bez sensu wydawać pieniędzy.

Możemy otworzyć swoją działalność np. lodziarnie i zakupić do niej urządzenie do lodów. Otworzenie swojego biznesu z czasem może przynieść zyski i oszczędzanie będzie łatwiejsze. W ogóle jeśli chcemy oszczędzać powinniśmy planować wydatki. Zastanawiać się dwa razy czy coś, co chcemy kupić rzeczywiście jest nam tak bardzo potrzebne. Z takim podejściem z pewnością nie będziemy wydawać bezmyślnie ciężko zarobionych pieniędzy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Kiedy chcemy zaoszczędzić.

Często chcemy wprowadzić w życie plan oszczędnościowy, ale nie do końca wiemy, jak się za to zabrać. A przecież oszczędzanie wcale nie jest takie trudne. Możemy je uczynić swoim stylem życia i będziemy dzięki temu o wiele szczęśliwszy, bo będziemy mieli więcej pieniędzy.