Kto umie oszczędzać?

Krystian

No właśnie. Kiedy zadaje się ludziom pytanie na czym można zaoszczędzić to nie wszyscy to wiedzą. Niektórzy absolutnie nie mają pojęcia, jak zmierzyć się z tak trudnym wyzwaniem, jakim jest oszczędzanie.

A przecież, paradoksalnie, nie jest to ponad nasze siły. To coś, czego podjąć może się każdy z nas. Wystarczy tylko przemyśleć sprawę.

Można przecież zaoszczędzić na rozrywce. Czy niezbędnym jest spędzanie kilku wieczorów pod rząd gdzieś w mieście, w restauracji, kinie lub na piwie ze znajomymi? Oczywiście, że nie. Przecież można zostać w domu, poczytać książkę, obejrzeć jakiś film w telewizji i napić się piwa ze znajomymi. To także doskonały sposób na to, aby zaoszczędzić pieniądze.

Kolejną sprawą, która łączy się z poprzednią i ma ścisły związek z zagadnieniem na czym można zaoszczędzić, jest kwestia jedzenia. Nie od dziś wiadomo, że jedzenie na mieście, w restauracjach czy barach jest kosztowne. A więc o wiele lepiej jest gotować samemu. Zrobić duże, przemyślane zakupy, a następnie ugotować obiad dla kilku osób i to najlepiej na więcej niż jeden dzień. Z pewnością będzie to duża oszczędność. Okazuje się, że można tak żyć i oszczędzać pieniądze.

A co zrobić z tymi oszczędzonymi? Najlepiej wydać je na coś dla siebie. Na podróż albo coś, co nam się przyda. Będziemy mieli świadomość dobrze wydanych pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Akcja oszczędzanie!

Każdy z nas wie, że od czasu do czasu pojawia się kwestia oszczędzania i tego na czym można zaoszczędzić. Każdy z nas ma takie okresy w swoim życiu, kiedy trzeba zacisnąć przysłowiowego pasa i niestety zrezygnować z niektórych rzeczy. Okazuje się, że nie zapłacono nam za wykonaną pracę, albo że […]