Oszczędzanie? Ale jak?

Krystian

No właśnie. Co zrobić, kiedy zarabiamy niewiele albo, jeszcze gorzej, jesteśmy niezbyt zamożnym studentem, który nie posiada dochodów, finansują go rodzice, a jednak ma jakieś wydatki.

Najlepiej jest zaoszczędzić na jedzeniu, używkach i ubraniach. Jeśli chodzi o te ostatnie to z powodzeniem możemy je kupować używane. Przecież nie jest to żadna ujma. Wręcz przeciwnie. Okazuje się, że w sklepach z odzieżą używaną znajdziemy naprawdę ciekawe rzeczy i będziemy z nich bardzo zadowoleni.

Druga sprawa to kwestia jedzenia. Możemy robić większe, hurtowe zakupy najlepiej w tańszych supermarketach czy też dyskontach, a następnie samemu gotować. Oczywiście, kiedy tylko mamy warunki. Okazuje się bowiem, że jest to o wiele mniej kosztowne rozwiązanie niż, kiedy stołujemy się gdzieś w mieście.

Kolejną sprawą jest kwestia mieszkania. Kiedy jesteśmy studentem tudzież studentką i zastanawiamy się, na czym można zaoszczędzić, powinniśmy rozejrzeć się za odpowiednim mieszkaniem. Najlepiej dzielić pokój z kimś, bowiem koszty się wówczas rozłożą. Kiedy też będziemy robić wspólne zakupy i razem gotować, to będzie jeszcze lepiej. No i oczywiście, najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest zamieszkanie w akademiku. To z pewnością najmniej kosztowna opcja i naprawdę możemy zaoszczędzić, kiedy tak to rozwiążemy.

dbacoskore.kosmetyk.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Oszczędzać? Ale jak to robić, żeby nadal żyć na poziomie?

To jest pytanie, które zapewne zadaje sobie bardzo wielu z nas. Każdy przecież chce mieć pieniądze, ale nie każdy je ma. No i oczywiście każdy chce mieć jak największy komfort życia, a nie zawsze się to udaje. Gotówki brak, a wydatków dużo. Co więc można zrobić? A w zasadzie, na […]