Skoro jest kryzys, to musimy oszczędzać

Krystian

O rosnącym kryzysie ekonomicznym mówi się od kilku lat i rzeczywiście jest to coraz bardziej odczuwalne. Firmy zmniejszają ilość zatrudnień, obniżają dodatkowe premie albo dają pracownikom coraz więcej zadań. Pensje nie rosną tak, jak ludzie by chcieli, a jednak życie kosztuje. Ceny rosną.

Pojawiają się więc dylematy i pytania związane z wydatkami, a w zasadzie jedno zasadnicze pytanie: na czym można zaoszczędzić? Okazuje się bowiem, że trzeba oszczędzać, po to, aby odłożyć, a także po to, aby nam po prostu nie zabrakło pieniędzy do końca miesiąca.

A więc na czym można zaoszczędzić? Przede wszystkim można zaoszczędzić na ubraniach. Okazuje się bowiem, że ubrania można przecież kupować używane. Bardzo dużo ludzi tak robi i nie widzą oni w tym nic złego. Istotne jest to, że w sklepach z odzieżą używaną jesteśmy w stanie znaleźć naprawdę bardzo wiele bardzo ładnych, a przede wszystkim oryginalnych ubrań w świetnym stanie i wcale nie musimy wydawać dużych sum na nową odzież.

Można także zaoszczędzić na jedzeniu. Jak? Nie chodzi o to, żeby jeść rzeczy niezdrowe, ale o to, aby samemu gotować. To o wiele tańsze niż stołowanie się w mieście. Z pewnością posiłki przyrządzane w domu są mniej kosztowne niż te jedzone w restauracjach. Okazuje się, że możliwości oszczędzania może być wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Oszczędzanie? Ale jak?

No właśnie. Co zrobić, kiedy zarabiamy niewiele albo, jeszcze gorzej, jesteśmy niezbyt zamożnym studentem, który nie posiada dochodów, finansują go rodzice, a jednak ma jakieś wydatki. Najlepiej jest zaoszczędzić na jedzeniu, używkach i ubraniach. Jeśli chodzi o te ostatnie to z powodzeniem możemy je kupować używane. Przecież nie jest to […]